
Летючі диверсійні групи або високомобільні наряди мисливців на «іранські мопеди» на повноприводних пікапах-«бандеромобілях» стали одним із символів цієї війни. Однак бійці ТРО можуть не лише «жалити як оса», а й дають ворогу добрячого прочухана: головне — вчасно дістатися у потрібне місце з вантажем зброї та боєприпасів. Саме для цього їм потрібні великі військові всюдиходи, здатні транспортувати зброю та особовий склад будь-якими манівцями, рівчаками та кучугурами.
Як я можу допомогти?
Зазвичай така техніка є на базах зберігання ЗСУ, та більшість машин, які до цього часу не відбули на службу до війська, не рухалися по 15-20 років і перебувають у стані, який ви, ледве побачивши, назвали б іржавим мотлохом. Однак у проєкті «Тачка на ТРОкачку» об’єдналися люди, які підрахували, що відновлення навіть занедбаних зразків військового транспорту «з-під паркана» буде дешевшим за витрати на пошук та купівлю рухомої аналогічної техніки, яку врешті усе одно доведеться приводити до тями.
Один із відновлених проєктом «Тачка на ТРОкачку» зразків техніки — 40-річний БТР-60 з колісною формулою 8х8 — на відео нашого колеги Сергія Волощенка.
Перш ніж запустити цей проєкт, його засновники заручилися підтримкою командування ЗСУ і знайшли на базах зберігання по всій Україні 5 одиниць ГАЗ-66 четвертої категорії та по одному ГАЗ-66 третьої та другої категорій. Зусиллями волонтерів та благодійників зібрали кошти, закупили необхідні запчастини й матеріали, а за ремонт взялися дві СТО у Києві, майстри яких вирішили працювати з технікою для оборонців без оплати.
Машинам для бійців потрібен ремонт, а проєкту – друзі, меценати, партнери й спонсори. Можете допомогти коштами, руками або вільним боксом на СТО? Приєднуйтесь!
За перші 20 діб роботи були відновлені 6 готових до «роботи» у фронтових умовах машин, середня вартість ремонту кожної з яких склала $2500-3000. Вже зараз у «портфелі» проєкту машини марок ГАЗ, Урал, ЗІЛ, УАЗ, КамАЗ, КрАЗ, БТР. Доєдналися волонтери та власники СТО у Києві та області, люди із Хмельниччини, Франківщини, Тернопільщини, Житомирщини, Дніпровщина, Харківщини, Львівщини… Так за перші три місяці роботи для захисників на фронті спільними зусиллями вдалося відновити 111 машин — і їхню кількість життєво необхідно збільшувати! За словами співзасновника «Тачок на ТРОкачку» офіцера управління логістики штабу Командування Сил ТРО ЗСУ Віктора Шевченка, оборонцям потрібні 4000 таких машин.
Долучитися до «Тачок на ТРОкачку» може кожен: певною сумою коштів, руками автомеханіка чи навіть розповсюдженням інформації про діяльність проєкту.