
Спочатку Київ збирався обміняти в Москви 24 військовополонених моряків, захоплених біля Керченської протоки, але потім обмінний фонд збільшили. Про це уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова повідомила в інтерв’ю LB.ua, яке було опубліковано 16 вересня.
«Наскільки мені відомо, президенти [України Володимир Зеленський та РФ Володимир Путін] визначили, хто з громадян потрапляє до цього списку зі звільнення. Ми займалися реалізацією домовленостей між президентами. Спочатку було 24 моряки… Потім президент Зеленський зміг домовитися і збільшити цю цифру – він робив це особисто», – сказала омбудсменка.
Вона підтвердила, що вели «розмови, про які ми не знаємо».
За словами Денісової, успішнішими переговори Зеленського з Путіним, ніж Порошенка із главою Кремля, були тому, що в Зеленського і Порошенка «різна риторика».
«Я думаю, що зміна деяких позицій, про що говорив президент Зеленський, відіграла найважливішу роль у досягненні цієї мети», – уважає вона.
7 вересня між Україною та РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі «35 на 35». Серед українців, які повернулися додому, – політв’язні Олег Сенцов, Володимир Балух, Олександр Кольченко, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизонович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки 24 моряки.