
Останнім часом в українських містах, зокрема, і в Чернігові, проходять так звані «тарифні протести». На них люди вимагають зниження тарифів на комунальні послуги та найчастіше звинувачують компанії, які надають їм ці послуги, не завжди розуміючи, хто за що відповідальний, і що саме впливає на тарифоутворення.
Навіть від представників місцевої влади, які виходять до людей, та що там — від самого прем’єр-міністра на засіданні Уряду можна почути підміну понять постачання газу, його доставки (розподілу) та транспортування.
Розбираємося в поняттях
Візьмемо АТ «Чернігівгаз» — оператора ГРМ, компанію яка надає послугу з доставки (або розподілу) газу серед всіх споживачів на території свого регіону. Але ж варто розуміти, що перш ніж блакитне паливо опиниться у конкретному місті чи селі, воно долає не десятки, а сотні кілометрів. Продають газ (це такий самий товар, як і всі інші, які купує споживач) газопостачальні компанії. Його транспортуванням газотранспортними магістралями територією України займається оператор ГТСУ. І тільки в кінці всього цього ланцюжка блакитне паливо потрапляє в газорозподільні мережі області, за допомогою яких облгаз і організовує його доставку до оселі — від будь-якого постачальника, якого обрав сам споживач.